Ees täiskiirus, kurguvalu, nuusutava ninaga, palavikulised veebisurfarid

Ees täiskiirus, kurguvalu, nuusutava ninaga, palavikulised veebisurfarid

Veidi rohkem kui pooled kogu maailmas toodetud linaloolist on inimtekkelised, kuid olenemata allikast on allergiline reaktsioon sama."Immuunsüsteemil on väga hea mälu."Lavendliga seotud nahaärritus on vähem ekstreemne kui see, mida Sara koges kitsepiimaga, ja Cindy Jones ei arva, et numbrid on piisavalt suured, et õigustada lavendli mainet kahjustavat silti. “Ma arvan, et üks uuring, mida ma selles dokumendis lugesin, oli see, kus nad tutvustasid vabatahtlikele oksüdeeritud linalooli ja leidsid, et tundlikkus on 1,8 protsenti. Mis tundub mulle lihtsalt madal, ”ütleb Jones. Lavendli kasvatajad muretsevad, et lavendlitooteid puudutav hoiatus mõjutab müüki, põhjustades lavendlivaba tarbijatrendi. “Kui te ei saaks lavendlit kosmeetikas kasutada, oleks see üsna tõsine,” ütleb Jones. (Või nagu ütles hiljuti kosmeetikakeemikute ühingu aastakoosolekul esineja: „Kui hakkate vastu võtma määrust, mis tähendab, et te ei saa enam Chaneli nr 5 müüa, hakkavad asjad kimbatama.”) Ta liialdas. – Chanel võiks endiselt oma ikoonilist parfüümi müüa, kuid hoiatussilt, mida see peaks kandma, võib inimesi vastumeelselt spritzida. Stierstoffer hoiatab, et kui allergia tekib, ei kao see kuhugi. “Nii et inimesed peavad allergia tekkimisel olema igavesti valvsad. Nad peavad silte lugema. ” Kui teil on lavendliallergia, juhib ta tähelepanu lõhnavabade toodete ostmise tähtsusele („lõhnatud tooted” võivad muude lõhnade varjamiseks siiski sisaldada linalooli). Ja isegi kui te allergeeni pikka aega väldite, võib korduv kokkupuude põhjustada haiguspuhangu. “Immuunsüsteemil on väga hea mälu,” ütleb Stierstoffer."

Meditsiini ja hambaravi punane raamat (1899)/Interneti -arhiiviraamatute pildid/Flickr

Aprillis viskas Medicare välja mõned skismaatilised arstide maksenumbrid. Dekontekstualiseeritud andmete plahvatus ütles, et üks silmaarst sai 12 miljonit dollarit makseid. Veel 4000 arsti võtsid 2012. aastal Medicare B -osast üle miljoni dollari. New York Timesi numbrite generaator lasi lugejatel sisestada arsti nime ja saada dollarisumma. Paljudel juhtudel nägid arstid välja tõsiselt sularahaga.

Need numbrid ja nendega kaasnevad "Minge meditsiinikooli, saate rohkem kui Lebron" tagajärjed olid eksitavad, kuna need kujutavad tulu, mitte kasumit. Nagu paljud arstid, on teadmine, et tulude ja kasumi vahel on erinevus, umbes minu rahalise taiplikkuse ülempiiri. Enamik sellest, mida ma tean, pärineb Shark Tankist, kuid ma tean seda. Medscape’i andmetel teenib keskmine lastearst praegu 173 000 dollarit, keskmine neuroloog 217 000 dollarit, üldkirurg 279 000 dollarit, radioloog 349 000 dollarit ja kõrgeimas otsas teeb keskmine ortopeediline kirurg 405 000 dollarit.

Nii et arstid teenivad pärast koolitust väga tugevat palka. Meditsiinikool on muidugi kallis. Keskmine lõpetaja kannab võlga 169 000 dollarit. Vähem räägitakse palkadest, mida arstid teevad esimestel aastatel pärast meditsiinikooli lõpetamist, enne kui nad alustavad iseseisvat prostaline apteegi hind praktikat, mida nimetatakse residentuuriks ja stipendiumiks. Täna avaldas Medscape iga -aastased riikliku uuringu tulemused selle kohta, kui palju arstid selle aja jooksul teenivad.

Arstide palgad pärast meditsiinikooli lõpetamist

Medscape

Arstid veedavad üha rohkem aega residentuuri- ja stipendiumiprogrammides – mõnikord kuni kümme aastat -, kuid nende palgad nende aastate jooksul (võttes arvesse inflatsiooni) ei ole 40 aasta jooksul tõusnud. Kui arvestada koolis ja residentuuris veedetud aega, leiti hiljuti Yale’i majandusteadlaste ühest uuringust, et keskmine naissoost esmatasandi arst oleks oma karjääri jooksul teeninud rohkem raha, kui ta oleks olnud arsti assistent.

Enamik inimesi teab, et meditsiini saamiseks rikkaks saamine on viga mitmes mõõtmes. Kui just ei kirjuta eetiliselt kahtlaste dieediraamatute või eetiliselt kahtlaste telesaadete tegemise peale. Kuid silmitsi potentsiaalselt jahmatava arstide puudusega – Ameerika Meditsiinikolledžite Liit hoiatab, et 2025. aastaks on 130 600 arsti puudujääki -, peavad inimesed, kes soovivad minna meditsiini (eriti esmatasandi arstiabi), oma suure missiooni puhul rahalist elujõulisust. 51 000 dollariga enne makse teenib arst, kes töötab 80 tundi nädalas 48 nädalat aastas, 13,28 dollarit tunnis. Mitte kõik ei tööta regulaarselt 80-tunniseid nädalaid-hiljuti kehtestatud maksimaalne lubatud-, kuid erialadel, nagu kirurgia, on paljud elanikud ja kaasõpilased seda teinud. Suur osa neist tundidest on nädalavahetustel ja öösel, äärmise stressi ja äärmise panuse korral.

Arstid ei näe vaeva oma pere toitmisega ja loomulikult ei hooli ka rahast. Kuid üldine elustiil ei ole nii Rick Ross, kui pilk Medicare maksetele või karjääri keskpalk võib tähendada.

Käsimüügiravimite müügi jälgimine võib meid vihjata haiguspuhangutele enne, kui need tõsiseks muutuvad.

Flickr/renessansschambara

Viimastel kuudel on privaatsusest saanud internetipoliitika kolmas rööbas. Kuna ettevõtted koguvad veebis üha rohkem teavet teie tegevuste kohta, muutuvad õiguste aktivistide, intellektuaalomandi omanike jt lahinguväljaks see, mida ettevõtted saavad nende andmetega teha ja kellega neid jagada.

Tervishoiutööstus ei ole suurandmete leviku suhtes immuunne, kuid seda ei pea tingimata kartma. Rahvatervis saab palju kasu sellest, et mõista, kuidas me üldiselt käitume.

Mõelge National Retail Data Monitorile (NRDM), mis jälgib käsimüügiravimite müüki 21 000 müügikohast üle Ameerika Ühendriikide. Teadmine, milliseid abinõusid inimesed ostavad-ja kui palju-on üks viis, kuidas tervishoiuametnikud hakkavad haiguse edasikandumise lühiajalisi suundumusi ette nägema.

Pittsburghi ülikool

NRDM-i andmed näitavad, et käsimüügiravimite, näiteks köharavimite ja elektrolüütide müük suureneb tegelikult enne kiirabi külastamist. Valmistamisaeg võib olla märkimisväärne – hingamisteede ja seedetrakti haiguste puhul oli see ühe paberi järgi umbes kaks ja pool nädalat. Teises uuringus uuriti Pittsburghi haigla pediaatrilisi patsiente ja leiti, et üle 40 protsendi vanematest olid ostnud käsimüügiravimeid keskmiselt 1,88 päeva enne laste ER-sse toomist.

Võimaliku haiguspuhangu tuvastamine ei aita tõenäoliselt palju kaasa patogeenide levikule, kuid see võib aidata ette valmistada esmaabivõtteid ja teisi tervishoiutöötajaid. 2010. aastal kulus ametlikel allikatel nädalaid, enne kui nad teatasid Haiti kooleraepideemia üksikasjadest, mis tapsid 7000 ja nakatasid pool miljonit inimest. Kuid Twitteris rändasid uudised haigusest palju kiiremini, vastavalt American Journal of Tropical Medicine and Hygiene avaldatud uuringule.

Privaatsuse rikkumine on tõsine ja sellesse tuleb suhtuda. Kuid mitte kogu andmete kogumine ei ole invasiivne ega läbi internetis. Suur osa sellest võib olla hea. Parim võib olla elude päästmine.

Nagu siin elus on mis tahes, on Interneti-arsti lähenemisviisil mõned positiivsed ja negatiivsed küljed.

Varjuküljed – nagu igaüks, kes on kunagi googeldanud “kurguvalu” ja tõusnud mitu tundi hiljem välja virtuaalsest küülikuaugust, olles veendunud oma peatses surmas – on üsna selged; lihtne otsing võib kiiresti saada kogemuseks, mis kummitab paljude hüpokondrite unistusi.

Sellegipoolest pöörduvad paljud inimesed regulaarselt esmavaliku meditsiinilise ressursina ülemaailmse veebi poole. Nagu Julie Beck on sellel saidil varem märkinud, on 72 protsenti ameeriklastest otsinud terviseinfot Internetist millalgi viimase aasta jooksul, samas kui iga kolmas ameeriklane on Interneti abil ise diagnoosinud terviseprobleemi. Ja ka arstid järgivad oma patsientide jälgi: 50 protsenti arstidest pöördub tervisealase teabe saamiseks Vikipeedia poole ja mõned on ka saidi aktiivsed toimetajad.

Ja siin tuleb mängu ka positiivne külg-rahvatervise maailm on ka sellesse tegevusse kaasatud, kasutades veebitegevust haiguste jälgimiseks ja kaardistamiseks, kui need arenevad. Näiteks rakendus Sickweather otsib sotsiaalvõrgustike saitidest haigusega seotud sõnu ja pakub kasutaja asukoha põhjal lokaliseeritud soojuskaarte, samal ajal kui Bostoni lastehaigla meeskonna poolt 2006. aastal loodud veebisait Healthmap.org pärineb erinevatest valikutest. allikatest, et luua reaalajas ülemaailmne nakkushaiguste kaart. Google Flu Trends analüüsib otsingutermineid, et hinnata gripi esinemissagedust kogu maailmas (teatamisviivitus on ligikaudu üks päev, vastavalt Google’i 2009. aastal ajakirjas Nature avaldatud kirjale).

Peate vaatama ka seda, kui sageli haigus on uudistes, sest muidu ütleb teie mudel, et igal pool on Ebola."

Veelgi kasulikum oleks aga võime haigust ennustada, selle asemel et lihtsalt jälgida ja levitada selle teed. Eile ajakirjas PLOS Computational Biology avaldatud uuringus leidsid Los Alamose riikliku laboratooriumi (New Mexico osariigi valitsusasutus, mis keskendub riikliku julgeolekuga seotud teadusele) teadlased, et Vikipeedia lehevaatamiste suundumusi saab kasutada gripipuhangute ennustamiseks. neli nädalat ette.

Arvutimudeli loomiseks koostasid teadlased loendi kõigist lehtedest, millele inimene sai klõpsata, otse Vikipeedia kirjest „gripp” (kirje „gripp” suunab ka sinna) ja võrdles seejärel nende lehtede liiklust haiguste tõrje ja ennetamise keskuste esitatud gripiaruannetele.

“Need, mis korreleerusid tõesti hästi, hoidsime, ja need, mis ei korreleerunud, jätsime maha,” selgitas Los Alamose uurija Sara del Valle, üks uuringu autoritest. Lõppkokkuvõttes jäeti neile nimekiri kümnest gripiga seotud Vikipeedia lehest, sealhulgas kirjed “viirusevastased ravimid”, “H1N1” ja “palavik”, mille liiklust nad kasutasid oma ennustavate algoritmide koostamiseks. “Nii et põhimõtteliselt näeme, kui palju inimesi vaatab Vikipeedia gripiartiklit, et näha, kui palju juhtumeid ilmub.”

Veebitegevuse kasutamine haiguspuhangute ennustamiseks ei ole just uus, kuid del Valle ütles, et uuring pakub “tõestust kontseptsioonile”, et Wikipedia võib pakkuda teadlastele vahendit mitmete olemasolevate takistuste vältimiseks haiguste prognoosimisel. Kuigi hiljutised uuringud on näidanud, et Twitter on tõhus vahend näiteks haiguspuhangute ennustamiseks, võib toorandmete hind olla paljude jaoks liiga suur. Gnip, Twitteri tütarettevõte ja üks vähestest andmete edastamise ettevõtetest, kellel on juurdepääs oma tuletõrjevoolikule (iga kunagi saadetud säutsu voog), võtab kasutajatelt andmete eest kuutasu 2000 dollarit, millele lisandub veel 10 senti iga 1000 edastatud säutsu kohta. (Selle aasta alguses teatas Twitter, et pakub teatud arvu andmetoetusi, mis võimaldavad teadlastel andmetele tasuta juurde pääseda.) Ja teised ettevõtted hoiavad oma andmed täielikult suletuna; Google ei avalda otsingutermineid, mida ta kasutab gripitrendide loomiseks, murest, et häkkerid üritavad programmiga manipuleerida, püüdes luua haiguspuhangu.

Seevastu Vikipeedia pakub avalikku juurdepääsu tunniliikluse andmetele kõigi oma lehtede kohta. “Me ei anna andmetoetusi valitud üksikisikutele ega teadusasutustele, kuna meie ülesanne on teha andmed kõigile avalikult kättesaadavaks,” selgitas Wikimedia Foundationi teadus- ja andmete juht Dario Taraborelli e -kirjas, märkides, et tema meeskond esitab andmeid otsivate teadlaste „mitu taotlust nädalas”.

Del Valle sõnul on apellatsiooni teine ​​osa see, et Vikipeedia avatud juurdepääs võib võimaldada teadlastel mööda minna bürokraatiast, mis praegu kaasneb ulatusliku haiguste jälgimisega. CDC iganädalase gripi jälgimise aruande FluView, mis koondab haiglate, tervishoiuteenuste osutajate, osariigi tervishoiuametite ja valitsuse rahvaterviselaborite andmeid, viivitusaeg on umbes kaks nädalat.

Lisaks gripile rakendasid teadlased oma mudelit denguepalaviku (mida Google ka jälgib), tuberkuloosi ja HIV -i suhtes, erineva eduga: mudel suutis denguepalaviku puhanguid ennustada kuni neli nädalat ette ja nädal tuberkuloosi, kuid ei suutnud HIV -i jaoks midagi prognoosida, seda seostasid teadlased viiruse sesoonsuse puudumisega (nii dengue kui ka tuberkuloos järgivad hooajalisi mustreid) ja selle võimega elada peremeesorganismis ilma sümptomeid põhjustamata pikemat aega.

Soovitatav lugemine

Kas peaksin Vikipeediast terviseandmeid hankima?

Miks pole keegi kindel, kui Delta on surmavam

Katherine J. Wu

Me pole uueks pandeemiaks valmis

Olga Khazan

“Haiguste puhul, mis on väga pikad ja millel pole tegelikult hooajalist mõju, ei pruugi Vikipeedia tingimata väga hästi toimida,” ütles del Valle. Teel loodavad ta ja tema kolleegid rakendada mudelit ka muude haiguste suhtes, mis vastavad kehtestatud kriteeriumidele, sealhulgas chikungunya, sääskede poolt leviv haigus, mis praegu levib Ladina-Ameerikas ja Kariibi mere piirkonnas.

Kuid kuna need laienevad muud tüüpi haiguspuhangutesse, on del Valle’il ja tema kolleegidel olemasolevasse süsteemi teha mõningaid muudatusi, sealhulgas võimalus arvestada liikluse suurenemisega, mis võib olla tingitud muudest teguritest. “Samuti peate vaatama, kui palju uudisteorganisatsioone millegi kohta teavet avaldab,” ütles ta, “sest muidu ütleb teie mudel, et igal pool on Ebola, kuigi see on sellepärast, et inimesed seda otsivad.” Praeguse seisuga ei ole mudelil veel mahtu, et määrata, kui palju leheülesandeid pärineb sellisest asjast nagu puhas avalik uudishimu.

Samuti ei suuda ta praegu vaateid geograafilise päritolu järgi sorteerida. “Me teame ainult seda, millal gripiartikli juurde pääseti inglise, hiina või saksa keeles,” selgitas del Valle, “kuid kuna meil pole tegelikult geograafilist eraldusvõimet, eeldame lihtsalt, et kõik, kes artiklit hiina keeles vaatasid, on Hiinas, ja kõik, kes saksa keeles artiklile juurde pääsesid, on Saksamaal. ”

Isegi nii, ütles ta, et mudeli edu oma olemasolevate piirangute piires pakub avalikkusele ja tema tervist valvavatele asutustele uut, hõlpsamini juurdepääsetavat ressurssi: „Loodetavasti kasutavad seda [ennustamis] teavet rahvatervise osakonnad. nad võivad ette valmistada ressursse või valmistuda inimesi ravima. ”

See ei tähenda muidugi, et ka avalikkus ei võtaks asju enda kätte. Ees täiskiirus, kurguvalu, nuusutava ninaga, palavikulised veebisurfarid. Lõppude lõpuks on ühe mehe hüpokondriast põhjustatud Interneti-otsing teise inimese ülevaade homsetest puhangutest.

Popkultuuri kohaselt tuleb suurimale afrodisiaakumile öelda, et see ei muutu kunagi. Kõik Bobby Vintonist Billy Joelini ja Bruno Marsini armastavad sind just sellisena, nagu sa oled. Hiiglaslike indekskaartidega tüübile oli Keira Knightley täiuslik. Kanye West, kes vastas oma naise imelise tagakülje põhjustatud Interneti -purunemisele, säutsus kinnituseks: #Allday.

Tegelik elu ei ole alati nii positiivne. Kuid hiljuti ajakirjas Personal Relationships avaldatud uuring viitab sellele, et naistel, kes soovivad kaalust alla võtta, võib seda tüüpi aktsepteerivate sõnumite kuulamine dieedil paremini õnnestuda, kui neid ümbritsevad inimesed, kes rõhutavad oma vajadust kaalust alla võtta.

Compare listings

比較